Estonian
Tootearendus
Salasõna loomiseks töötab süsteem järgmiselt:
  • biomeetriliste tunnuste skänneerimine  (sõrmejäljelt);
  • kujutise tuvastus (OCR);
  • punktide, mis moodustavad kujutise biomeetrilistest tunnustest kasutades eelnevalt valitud koordinaate, shifreerimine;
  • shifreeritud kujutisest salasõna genereerimine kasutades kooditabelit.
Tehnoloogia arendamine hõlmab järgmiseid etappe:
  • Kujutise jäädvustamise arendamine: sensori  valik, testimine ning installeerimine. On olemas optilisi, elektromagnetilisi jne... sensoreid,  mis erinevad teineteisest tööpõhimõtte, võimekuse ning hinna poolest; see leiutis eeldab sensorit, mis on võimeline tootma selget kujutist; selleks võiks olla Silicon Sensor, kuid täiendavad uuringud on vajalikud. Selleks projekti etapiks valime partnereid komponentide tarnijate seast (keda on rohkem kui 150 ülemaailmselt).
  • Kujutise töötlemise arendamine. Kujutise äratundmise algoritmid on laialt levinud1 kuid me peame looma endale uue, mis oleks suhteliselt lihtsakoeline (not to load processor) ning kohandatud salasõna genereerimiseks. Selles valdkonnas on meil järgnevad partnerid: Data analysis laboratory of Tula State University, Virtson Programming, Vyatka Soft (Venemaa), Mercum LLC (Ukraina).  
  • Tarkvara programmeerimine. Tarkvara kombineerib kujutise tuvastamise ning salasõna genereerimise lähtudes parameetritest. Meil on selles valdkonnas programmeerijad ning partnerid programeerimaks ning testimimaks: Cliniqum (Eesti), Softagment Ltd, Neurosoft.ru (Venemaa), Miratech (Ukraina), Art of Games (Belgia).
  • Toote disain: kombinatsioon sensorist ning protsessorist ahvatlevas kuues. Preliminary we target customer market with USB-stick password manager priced below $70. Meil on plaanis luua oma toote disain koostöös selliste disainifirmadega nagu  softcascade.com.  

Toote arendust alustame isikliku salasõnahalduri arendamisega. Me usume, et uue tootega on lihtsam siseneda tavakasutaja kui ärikasutaja turule. Tavakasutajad on valmis proovima uut ja odavat toodet suurema tõenäosusega kui ärikasutajad, kes reeglina eelistavad tuntuid ning ülestöötatuid tootjaid/tooteid.  Niipea, kui meie toode on turul tuntust kogunud, alustame turva ning ligipääsu süsteemide arendamist.  

 

Biomeetriliste salasõnageneraatorite rakendused.

USB-pulk salasõnahaldur- personaalsete salasõnade haldamiseks.  Omab sõrmejäljesensorit  ning 133hz protsessorit salasõnade genereerimiseks. Potensiaalsete tarbijate seas on näiteks reisijad, kes peavad kasutama rohkemat kui kolme salasõna: näiteks e-posti kasutades, pangandus, jne...


Laua salasõnahaldur- personaalseks (kodu, kontor) ning avalikuks (kontorid, interneti kohvikud, raamatukogud, jne...) salasõna haldamiseks. On sarnane USB-pulk seadmele, kuid mugavam igapäevaseks kasutuseks.  

Biomeetrilised ukselukud: salasõna generaator kodusteks või avalikeks rakendusteks. On turvalisem kui analoogsed tooted; ei vaja automaatset avamist tulekahju korral (on lahti lukustatav ilma sõrmejäljeta, kasutades salasõna).
 
  

Kasutatud kirjandus.

1.Peter Komarinski  „AUTOMATED FINGERPRINT  IDENTIFICATION SYSTEMS (AFIS)” // Elsevier Academic Press-2005

2.David Zhang  «Biometric Image Discrimination Technologies” // Idea Group Publishing-2006

3.Davide Maltoni «Handbook of fingerprint recognition» //Springer-2003

4.United States Patent  7006673 «Method of hash string extraction»

5.Chen C.H., Rau L.F. and Wang P.S.P.(eds.). „Handbook of pattern recognition and computer vision” // Singapore-New Jersey-London-Hong Kong: World Scientific Publishing Co. Pte. Ltd., 1995.

6.Paul Reid “Biometrics for Network Security” //Prentice Hall PTR -2003

7. Patent (UA) # 22270 for M.Spivak “METHOD FOR GENERATING A PASSWORD BY BIOMETRICAL CHARACTERISTICS”