Estonian
Biomeetriline salasхna genereerimine

Oleme patendeerinud meetodi ning seadme biomeetriliseks salasõna genereerimiseks. Hetkel töötame sõrmejälje-salasõna tehnoloogia turustamise kallal.  Meie poolt loodud meetud võimaldab genereerida alalisi salasõnu, mis leiaksid rakendust näiteks personaalsetes USB-salasõnahaldurites. Meie hinnangul on biomeetrilise salasõna genereerimise turuväärtus miljard eurot aastas.

Toote kirjeldus

Leiutise rakenduseks on püsivate ning ainulaadsete salasõnade genereerimine, kasutades sõrmejälgede parameetreid  või muid biomeetrilisi tunnuseid. Salasõnade kasutamine on laialt levinud viis informatsiooni ning muude ressursside turvamiseks: arvutivõrkudes, rahaautomaatides, mobiiltelefonides, jne. Ometi on võimalik salasõnu unustada, kaotada, varastada ja murda. Selles suhtes on biomeetriline tuvastus usaldusväärsem, kuna näpujälg või silm on teiega alati kaasas. Teisest küljest on biomeetriliste turvasüsteemide rakendamine küllalti kulukas ning teatud rakenduste puhul piiratud, nagu näiteks piiratud ligipääsuga aladel või lukustatud seadmete puhul. On ka näiteid biomeetria ja salasõnaga kombineeritud kaitsest näiteks juhuslike salasõnade genereerimise näol.

Leiutise põhiidee on luua turvasüsteem kasutades kombineerituna salasõna ja biomeetria kaitset. Salasõna kasutamise mõte on luua universaalne ning lihtsasti kasutatav süsteem; biomeetria kasutamise mõte on aga luua äärmiselt turvaline süsteem.

Biomeetria turg on praegu väärt 3.4 miljardit dollarit, aastase kasvuga 29.1%; see lõlmab (kõige domineerivamalt) sõrmejälje tuvastust (59%), näo ning silmaiirise skänneerimist (13%), keystroke (0.4%) ning allkirja skänneerimist (2.7%). Esitletava leiutise sihtgruppideks on lõppkasutajad (tavakasutajad), väikesed ning keskmise suurusega firmad ning  laiaulatuslikud infosüsteemid, mis vajavad:

  • Mugavat, tasuvat ning turvalist lahendust isiklikuks salasõnahaldamiseks, s.t.. tasku USB-salasõna generaatorit;
  • Paindlikust ligipääsukontrolli seadmete paigaldamisel: s.t. biomeetrilised skännerid ning salasõnageneraatorid, näiteks ülikoolide laborites ning raamatukogudes või siis interneti meedia tellimusrakendustes.

Me kavatseme alustada seadmete müüki, mis põhinevad sõrmejälje skänneerimise tehnoloogial. Siseneme turule seadmetega, mis hakkavad maksma alla $70 ning prognoosime esimese aasta müügiks 0.3%1 turuväärtusest või $500.000. Konservatiivne prognoos meie aastasest müügikasvust on võrdne vastava tööstusharu kasvuga, mis on 29%. Me kavatseme toodet turustada läbi jaemüüjate kettide Euroopas (Mediamarkt, Eldorado, Foxtrot, jne) ning USA-s (Radiojack, Wallmart, jne). Selmoel on meil küll vähem kontrolli hindade, turustamise ning maksete kogumise üle kuid see-eest ka parem võimalus tarbijaturu hõivamiseks. On kavas ka internetipõhine müük, kuna meil on vastavad teadmised, kogemused ning resursid, et luua, edendada ning hooldada interneti poodi.